Simona Halep a abandonat la Rogers Cup

0

Simona Halep s-a accidentat în sferturi, la Rogers Cup, în meciul cu Marie Bouzkova (Cehia, 91 WTA). Românca a acuzat dureri puternice la tendon și a abandonat, în acel moment scorul era 1-0 la seturi pentru Bouzkova. Simona Halep a câștigat pentru ca a ajuns în sferturile de finală 60.455 de dolari şi 190 de puncte.

Am aceste dureri din primul meci, suprafața este destul de dură. Am venit după o pauză, am avut dureri mari astăzi, de aia am decis să mă retrag. Cred că fost o decizie ințeleaptă, nu avea rost să forțez, un set a fost bun ca sa văd că simt bine jocul. Se pare că voi juca miercuri, la Cincinnati, am timp să mă recuperez, voi merge la doctor mâine, când ajung acolo. Voi face investigații, dar și un tratament destul de bun și de puternic, pentru picior. Vom vedea, nu știu ce să vă spun acum, a declarat Simona Halep.